• Barista

    Barista

    Aby pozyskać tytuł baristy potrzeba z naszej strony dużo pracy i zaangażowania. Potrzebne jest bowiem uzyskanie pełnej wiedzy na temat branży kawowej, która jest niezwykle rozległa i rozbita na wiele wątków.wyposażenie sklepów spożywczych Prawdziwy, profesjonalny barista zawodowo zajmuje się parzeniem i wybieraniem kawy, a także serwowaniem jej wymagającym klientom.wycieczki wysokogórskie z przewodnikiem Konieczna jest znajomość gatunków, różnic pomiędzy nimi, łączenia i rozróżniania aromatów, parzenia artystycznych kaw, prawidłowego dbania o ekspresy., a nawet rozróżniania rodzajów mleka. Jest kilka sposobów, by przybliżyć się do zawodu baristy.

    Po pierwsze, można zatrudnić się w wysokiej klasy kawiarni, gdzie uczyć będziemy się od samego mistrza w sztuce kawiarskiej. Ponadto istnieje wiele szkoleń oferowanych przez firmy na terenie naszego kraju, po którym to będziemy przygotowani do zawodu. Jeżeli zdobywanie wiedzy chcemy połączyć z przygodą warto rozejrzeć się za granicą, jednak by dostać tam pracę warto mieć już jakąś wiedzę w szerszym zakresie, takim jak marketing i sprzedaż.

    Zawsze pozostaje nam też możliwość home-studying poprzez zgłębianie wiedzy na forach internetowych i eksperymentowanie w domu. Warto wtedy zapoznać się z takimi miejscami w sieci jak home-barista czy cafeprego. Dla najlepszych organizowane są Mistrzostwa Polski Baristów, gdzie każdy z zawodników w ciągu 15 minut przyrządza 4 espresso, 4 cappuccino, 4 bezalkoholowe drinki na bazie espresso własnego przepisu. Jest to więc nie lada wyzwanie, którego zrealizowanie przynosi wiele satysfakcji!

    market agd Tarnów

Comments