Kawa w Polsce
Polacy mieszkający na terenie naszego kraju mieli okazję poznać ten niezwykły napój pod koniec XVII wieku dzięki rodowitym Turkom.

Stosyunek do tego napoju był jednak odmienny od obecnego. W tamtym czasie uważano iż kawa jest napojem niesmacznym, nieatrakcyjnym, co więcej, zarzucano mu trujące i szkodliwe właściwości.pomiary wentylacji Napar potępiali zarówno Jan Andrzej Morsztyn, jak i Wacław Potocki.lampa robocza led Pewne źródła donoszą jednak, iż od samego początku rozsmakował się w niej Jan III Sobieski oraz Bohdan Chmielnicki. Dopiero przełom XVII i XVIII wieku przyniósł większą popularność kawie. Wtedy to powstały pierwsze kafehausy sprzedające kawowy napój - rozpoczynając od Gdańska, który to wprowadził na nie modę, rozpowszechniającą się stopniowo na teren całego kraju.
Wiek XVIII wniósł nowe podejście oraz odmienny stosunek do kawy, od tego, który był wcześniej znany. Wtedy to zapiski dotyczące dziedziny jaką jest medycyna zawierały informacje, o rzekomych dobroczynnych właściwościach kawy. Według ówczesnej wiedzy kawa miała być specyfikiem leczącym schorzenia przewodu pokarmowego. Kawa na początku jawiła się jako napój elitarny, jednak z czasem stawał się dostępny w co raz to szerszych kręgach. Była propagowana w takiej prasie jak "Monitor" oraz "Patriota Polski". Wiadomo też, że kawę uwielbiał za jej smak oraz właściwości Ignacy Krasicki, a Adam Kazimierz Czartoryski napisał nawet komedię o tytule "Kawa".
Biuro nieruchomości Łódź